1883
powrót do forum 1 sezonu

Arcydzieło.

ocenił(a) serial na 10

Wszystko mi w tym serialu pasowało. Niesamowicie głębokie przemyślenia o istocie życie. Piękne scenerie. Brutalna rzeczywistość tamtych czasów...Obejrzałem 10 odcinków i wzruszyłem się. Nie wstydzę się, ostatnie dwa odcinki miałem świeczki w oczach. Na długo pozostanie we mnie to wielkie dzieło. Uważam nawet, że drugi sezon jest niepotrzebny. Teraz czekam na Yellowstone i wzmiankę o głównej bohaterce. Doskonała rola.

ocenił(a) serial na 10
olson80

Również nie wstydzę się przyznać, że ryczałem jak bóbr przez praktycznie cały ostatni odcinek. To z jaką łatwością ten reżyser potrafi tworzyć wiarygodne relacje między postaciami jest niesamowite. Wystarczy mi 5 min i już czuję się tak, jakbym spędził z tymi ludźmi miesiące albo i lata.

ocenił(a) serial na 10
Drusix

...a do tego jest to świetnie zagrane przez aktorów. No i kapitalna narracja głównej bohaterki. Ten serial znajduje się w moim top 5 najlepszych, jakie widziałem. Arcydzieło.

ocenił(a) serial na 1
olson80

Chyba masz 10 lat jak dla Ciebie to jest arcydzielo.

ocenił(a) serial na 10
Pluszak1986

Mam znacznie więcej, dlatego uznaję ten serial za arcydzieło. Patrząc na Twój rocznik, Ty też powinieneś/powinnaś docenić ten mini serial, zrozumieć piękno, przekaz, surowość, emocje, rozmach, wielkość... I co najważniejsze – jako osoba urodzona w latach 80, nie powinieneś/powinnaś komentować w tak niedojrzały sposób. "Chyba masz 10 lat..." ? Nie wstyd Ci wyskakiwać z takimi tekstami, rodem ze szkoły podstawowej? Postawiłem znak zapytania, ale tak naprawdę nie oczekuję odpowiedzi. Na przyszłość, jeśli film albo serial nie spodobał Ci się, nie poruszył w Tobie emocjonalnej części natury, nie wzruszył, nie zmusił do refleksji, to raczej szukaj problemu w sobie. Albo zwyczajnie napisz co Ci się nie podobało, zamiast pisać farmazony. Nie pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 1
olson80

Serial jest poprostu sredni. Glupi ludzie z Europy co nie potrafia wody zagotowac a przez glupia amerykanke ktora zaczela rzucac kamieniami w jakiegos kowboja ginie dziewczyna. Duzo by pisac. Jedynie swietna jest gra Sama Elliota.

ocenił(a) serial na 10
Pluszak1986

Pluszak, idźże chłopie na forum Ukrytej prawdy i rzyci nie zawracaj.
Tam się odnajdziesz.

ocenił(a) serial na 6
HRA

Ja wiem, że niektórym wiele do życia nie potrzeba wiec dla ciebie to arcydzieło

ocenił(a) serial na 10
wearethepeople

Ty PISofobie to podciągaj stringi i spadaj.

olson80

Mnie już w pierwszej scenie rozwaliły ciemne odrosty od linijki i pomyślałam że gniot będzie jeżeli kompletnie nie przywiązują wagi do takich detali bo jednak jako widzowie mamy wierzyć w czas ekranu . Jednak miło sie zaskoczyłam i serial ogólnie fajny chociaż wolę 1923 i Yellowstone.

ocenił(a) serial na 10
Yoshiko_2

Ja jestem zachwycony 1883, ale oczywiście Yellowstone nadal jest moim ulubionym serialem. Niestety ostatni sezon uważam za niewykorzystany potencjał. Trochę nudnawo było. Co do 1923 jeszcze nie mogę wydać ostatecznej opinii, bo obejrzałem 8 odcinków. Podoba mi się, chociaż oczekiwanie na powrót bohatera i jego żony do rodzinnego domu zaczyna mnie irytować. Jest ok, ale wolałbym, żeby Afryka, podróże  itp były epizodami, a nie całą historią. Przyznaję jednak, że jest rozmach, piękne przeniesienie do tamtych lat. Ogólnie kawał roboty.

ocenił(a) serial na 10
Yoshiko_2

Małe sprostowanie do ostatniego sezonu Yellowstone (czyli sezon 5) - tutaj też obejrzałem 8 odcinków, ale jeszcze kilka minut temu żyłem w przekonaniu, że już więcej odcinków nie ma, a tu niespodzianka. Podobno będą następne. Poczekajmy więc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones