PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30633}

Więzień nienawiści

American History X
8,2 305 097
ocen
8,2 10 1 305097
7,1 29
ocen krytyków
Więzień nienawiści
powrót do forum filmu Więzień nienawiści

Film genialny, mój ulubiony, zawsze do niego wracam.
Jednak tutaj chciałam napisać o czymś innym, mianowicie tłumaczenie tytułu na polski. Coś okropnego. Ogólnie nie rozumiem tłumaczenia tytułów, w ten sposób można kogoś wprowadzić w błąd, jak np. w "Fight Club" - "Podziemny Krąg"? Najlepiej nie tłumaczyć tytułów, zostawić oryginał.

ocenił(a) film na 8
Made_In_Polska

Tyle razy było pisane... Za poszczególne "tłumaczenia" oryginalnego tytułu odpowiada dystrybutor filmu. Tytuły w poszczególnych krajach nie mają być idealnie przetłumaczonymi frazami z oryginału ale przede wszystkim mają przyciągnąć potencjalnego widza. Dlatego np zamiast Amerykańskiej Historii X mamy Więźnia Nienawiści, który jest o wiele lepszym krótkim opisem filmu i jego tematyki, a ponadto jak już wspomniałem lepiej brzmi pod względem marketingowym.

ocenił(a) film na 10
KubaLBN92

Dla mnie lepiej brzmi oryginał, no ale o gustach się nie dyskutuje i każdy ma swoje zdanie na ten temat. :)

ocenił(a) film na 8
Made_In_Polska

Może i lepiej brzmi, tak jak mówisz o gustach się nie dyskutuje ale po pierwsze American History X nic nie mówi na temat tematyki filmu a po drugie według mnie z marketingowego punktu widzenia jednak bardziej chwytliwy jest Więzień Nienawiści. Wyobraź sobie, że masz do wyboru dwa filmy o tych tytułach i nie wiesz o nich kompletnie nic więcej, który brzmi dla Ciebie bardziej interesująco i zachęcająco, by wybrać się na niego do kina? Na takie właśnie pytania odpowiada sobie dystrybutor i niewiele więcej go interesuje a już na pewno nie poprawność tłumaczenia oryginalnego tytułu, bo coś takiego najzwyczajniej w świecie po prostu nie ma racji bytu:)

ocenił(a) film na 10
KubaLBN92

Masz rację, widocznie taki jest świat marketingu :)

ocenił(a) film na 7
Made_In_Polska

jaka ciekawa i kulturalna wymiana zdań, aż musiałem to skomentować XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones