PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30633}

Więzień nienawiści

American History X
8,2 305 188
ocen
8,2 10 1 305188
7,1 29
ocen krytyków
Więzień nienawiści
powrót do forum filmu Więzień nienawiści

Metamorfoza Dereka

ocenił(a) film na 9

Dlaczego Derek odrzucił swoje przekonania? Chyba nie dlatego, że sam z siebie doszedł do wniosku, że to nonsens, ani nawet nie dlatego, że poznał tego Murzyna z którym pracował (albo przynajmniej to nie było głównym powodem). Po prostu dla niego ważna była idea, w którą stracił wiarę gdy zobaczył swoich współtowarzyszy robiących "interesy". Gdyby trafił na ludzi naprawdę do niego podobnych, dalej byłby neonazistą, przynajmniej ja tak to widzę.

Bialy__

Może i tak... ale takie gdybanie do niczego nas nie doprowadzi. Gdyby nie trafił do więzienia, dalej byłby nazistą. Gdyby ojciec umarł gdyby był dzieckiem, pewnie nie byłby nazistą. itd. Wiemy tyle, że przestał być tym nazistą.

ocenił(a) film na 9
_Tymon_

No nie wiem, czy skończył tak naprawdę być nazistą. Po zobaczeniu swojego brata zabitego przez jakiegoś mulata(?), cała nienawiść mogła wrócić. I ja właśnie tak interpretuje zakończenie.

ocenił(a) film na 10
Eluha

raczej trzymając go w rękach jego ciało powtarzał, "co ja zrobiłem", wnioskuję więc, że winę za to zajście upatrywał w sobie, a raczej w tym, że wciągnął w ten cały gang brata, ponieważ to zabójstwo rozpatrywał pod właśnie tym kątem. Derek przeszedł metamorfozę, ale przeszłości nie dało się niestety cofnąć. Wątpię by powrócił do tego, a raczej śmierć brata umocniła jego wiarę, że to wszystko nie miało sensu

ocenił(a) film na 8
Bialy__

I ja tak to widzę, choć nawet nie powiedziałabym, że stracił wiarę w ideę, tylko po prostu zawiódł się na innych neonazistach.. On był bardzo prawdziwy w swoich przekonaniach, a oni.. No właśnie.. Poglądy poglądami, a na boku interesy z kolorowymi więźniami.. Kiedy starał się im zwracać uwagę, denerwowali się, po czym na koniec wbili mu nóż w plecy.. Tylko za to, że nie był obłudny..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones