PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30633}

Więzień nienawiści

American History X
8,2 305 188
ocen
8,2 10 1 305188
7,1 29
ocen krytyków
Więzień nienawiści
powrót do forum filmu Więzień nienawiści

A sam film ambitny, zmuszający do refleksji i debaty. Podobna tematyka w "Fanatyku" z
Goslingiem, polecam.

ocenił(a) film na 8
pleciunka

Fanaty koim zdaniem sporo słabszy choć tematyka troche podobna. Juz bardziej polecam Romper Stomper.
Co do Nortona, jak zwykle jest świetny:) A czy to jego najlepsza rola? Moim zdaniem lepiej zagrał chociażby w Fight Clubie, ale co kto woli:)

Pozdrawiam

KubaLBN92

Achhh tak... "Romper Stromper"- mocna, choć zdecydowanie mniej komercyjna i mniej znana produkcja z młodziutkim Russell'em. w tej kwestii się zgadzam- godna polecenia.
Natomiast, wracając do najlepszych ról Nortona... kwestia gusty. FightClub film i gra Nortona wwiercają się w pamięć, więc w sumie Ci się nie dziwie. Wręcz: "I Am Jack's Complete Lack of surprise" :)

ocenił(a) film na 3
pleciunka

Pewnie tak napisałbym o tym filmie, gdybym obejrzał go w wieku 14 - 16 lat
Według mnie ten film powstał właśnie z myślą o szkolnych wycieczkach do kina i jeśli go oceniać, to w takich kategoriach - ma być dydaktyczny oraz łatwy i jednoznaczny w odbiorze.
Nie zmusza do refleksji, tylko wlewa refleksje lejkiem bo głowy.

W kategoriach kina jako takiego, film słaby pod każdym względem.
Każdym.

...i zawiodłem się strasznie na Nortonie, szkoda...

redmar

Hmm... nie zgadzam się.
Wróciłam do tej produkcji po latach i nadal uważam ją za ambitną. Niewiele jest filmów dotykąjących tematu neonazimu, więc warto...
Co do E.Nortona... po tej roli był nominowany do Oscara ('99r.)dzięki czemu-> dostał rolę w "The People vs. Larry Flynt/Skandalista..." po którym-> został zauważony przez Fincher'a-> który zaprosił go do filmu "Fight Club"... a to wszystko miało miejsce prawie 15lat temu, czyli w pierwszych latach kariery "nieopierzonego" wówczas Nortona. Jednak, juz wtedy poradził sobie świetnie (moim zdaniem, rzecz jasna) i to dzięki niemu postanowiłam obejrzeć film jeszcze raz.
Tak więc, nie zgadzam się z Tobą w żadnej kwestii... ale w sumie, co z tego? Niech żyje subiektywizm! :) pozdr.

ocenił(a) film na 8
pleciunka

Właśnie odnośnie Edzie pamiętać trzeba, że Więzień to jedna z pierwszych jego ról.
Jedyne zarzuty jakie mozna postawic Więżniowi jako filmowi, to że nie jest tak drastyczny i brutalny jak tematyka, którą porusza... Moim zdaniem jednak to drobne ustępstwo, które spowodowało że film dotarł do bardzo szerokiej publiczności i sporo ją nauczył- jest wręcz jego zaletą!

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
pleciunka

tutaj sie nie zgodze zyciowa rola nortana jest rola roya/aarona stamplera w filmie lek pierwotny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones