PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736723}

Kraina lodu II

Frozen II
6,9 56 662
oceny
6,9 10 1 56662
5,7 25
ocen krytyków
Kraina lodu II
powrót do forum filmu Kraina lodu II

Już po seansie - oczywiście nie takiej, jakiej oczekiwałam :/ Skoro siostry były tak związane ze sobą, to dlaczego zdecydowały się na rozstanie? Elsa zadecydowała się żyć z duchami i plemieniem w lesie :/ Nie takiego zakończenia się spodziewałam. Ogólnie cała fabuła bardzo rozczarowuje - w przeciwieństwie do 1, która była zjawiskowa (płakałam jak Anna została zamrożona i potem ożywiona) :-)
Jedyne miłe nawiązanie - jak Elsa strąciła to wspomnienie z Hansem w tej jaskini:-)
No i nadal nie wiem skąd się wzięły jej super moce - ich rodzice nie mieli super mocy :/ I jednak zginęli... a szkoda... bo liczyłam na to, że może jednak żyją. Brakowało również takiego motywu z czarnym charakterem, piosenki średnio ciekawe - poza Chcę uwierzyć snom:) Generalnie dupa...

ocenił(a) film na 7
disegno

Przecież jest to wytłumaczone: ojca sióstr uratowała członkini plemienia, która została jego zoną i ich matką i w zamian za to, duchy obdarzyły Elsę mocą.
Mnie też rozczarowało zakończenie, już drugie takie, po "Toy Story 4" ale ogólnie film jest ciekawszy od jedynki.

ocenił(a) film na 7
lelen_lis

Nie pamiętam tej sytuacji w które jest mówione, że duchy ją obdarzyły mocą...

ocenił(a) film na 7
_Xia_

Przecież nie było jej jeszcze na świecie nawet xD

ocenił(a) film na 7
_Xia_

Anna mówi o tym Elsie po odnalezieniu rozbitego okrętu rodziców.

lelen_lis

Pamiętam ten fragment. Bez sensu - to dlaczego tylko Elsę obdarzyły mocą? Anna też mogła ją mieć i ten fakt mógłby co nieco wnieść do fabuły :/ Mogła odkryć jakąś moc w sobie..

ocenił(a) film na 7
disegno

Elsa była tym piątym żywiołem, piątym 'duchem" którego dama szukała. Pięć to już i tak więcej niż cztery, a Anna przecież się przyczyniła do zdjęcia czaru, więc też "ma tę moc", tylko inną ;)

ocenił(a) film na 5
lelen_lis

Znak piątego ducha był na chuście jeszcze przed urodzeniem się Elsy

ocenił(a) film na 7
disegno

A nie Pomyślałaś, że Elsa to ich pierworodna córka, więc to Ona dostała moc?

ocenił(a) film na 10
disegno

A może dlatego że Elsa pierwsza przyszła na świat?

ocenił(a) film na 8
disegno

Mysle, ze troszeczke za bardzo przezywasz :)

disegno

Ogólnie przesłanie takie: bądź zwyczajny, to będziesz mieć swoją grupkę, ukochanego i koronę, a jak masz moce, to skończysz w lesie z jakimiś duchami. Może dziś mam slaby dzień, ale tak to dziś widzę.

ocenił(a) film na 8
disegno

Odczytuję to tak. Życie ma aspekt duchowy i materialny. Trzeba żyć w zgodzie i z jednym i z drugim. Wymaga to poświęcenia, trudu, zaufania do najbliższych, ale i obcych. Czasem podjęcia ryzyka, ale w rezultacie czerpiesz korzyści z obu tych aspektów.
Przecież siostry nie straciły kontaktu ze sobą. Elsa źle czuła się w roli królowej już w 1 części, bo coś ją ciągnęło poza mury zamku. Siła wyższa.
Spodobało mi się to, że były w stanie rozliczyć się z przeszłością. Trochę naiwne, że pokrzywdzeni tak łatwo odpuścili winy, ale warto spróbować.
Powiedzenie prawdy boli (okrutnie) ale tylko raz. Kłamstwo za każdym razem gdy sobie je przypomnisz.
Część wmawia sobie, że to przecież dla dobra bliskich, kosztem innych. A tymczasem ich życie zaczyna spowijać mgła. Tracą tak aspekt materialny, bo jak tu coś zrobić jak nic nie widzisz, a także Niebo im zaczyna znikać z horyzontu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones